Creshneva (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Creshneva (Brod)
Црешнево
Fshat
noform
Vendndodhja
Creshneva (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Creshneva (Brod)
Creshneva (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 840 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6533
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 38′ 43″ Veri

21° 17′ 03″ Lindje

Popullsia 169 banorë (2002)

Creshneva (maqedonisht: Црешнево) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.