Cristian Villagra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cristian Villagra
Вильягра 1.jpeg
Cristian duke luajtur kundër Olympikos
Të dhënat personale
Emri i plotëCristian Carlos Villagra
Data e lindjes27 dhjetor 1985
Vendi i lindjesMorteros, Argjentina
Gjatësia1,72 m (5 ft 8 in)
PozicioniMbrojtës në krahun e majtë
Informacionet për klubin
Klubi aktualRosario Central
Numri33
Karriera në rini
Rosario Central
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2006Rosario Central30(1)
2007–2010River Plate93(3)
2010–2015Metalist Kharkiv101(5)
2015–Rosario Central10(1)
Ekipi kombëtar
2010Argjentina1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 26 May 2015.
† Ndeshje (Gola).

Cristian Carlos Villagra (lindi më 27 dhjetor 1985) është futbollist argjentinas i cili luan si mbrojtës në krahun e majtë në Rosario Central. Ai po ashtu luan edhe në kombëtaren argjentinase.