Cubells

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cubells
Komunë
Vendndodhja
Cubells is located in Spanjë
Cubells
Cubells

Koordinatat: 41°51′13″V 0°57′35″L / 41.85361°V 0.95972°L / 41.85361; 0.95972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 51′ 13″ Veri

0° 57′ 35″ Lindje


Cubells është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Cubells – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale