Dafina Memedov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dafina Memedov
Të dhëna personale
Emri i plotë Dafina Memedov
Datëlindja 21 shkurt 1990
Pozicioni Mesfushore
Të dhëna mbi klubin
Klubi i tanishëm "Stattena IF"
Kombëtarja
Vitet Shteti Ndeshje (Gola)
Shqipëri

Dafina Memedov është një mesfushore shqiptare e lindur në Suedi, aktualisht luan për Stattena IF në Divizionin 1 Suedez[1] dhe për ekipin kombëtar Shqiptar të grave. Ajo më parë ka luajtur për IFK Norrköping DFK.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Statistikat Soccerway.com
  2. ^ Statistikave në Svenskfotboll.com