Daigo Kobayashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daigo Kobayashi
Daigo Kobayashi 04.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëDaigo Kobayashi
Data e lindjes (1983-02-19) 19 Shkurt, 1983 (38 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualNew England Revolution
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2005Tokyo Verdy
2006–2008Omiya Ardija
2009Stabæk
2010Iraklis Thessaloniki
2011–2012Shimizu S-Pulse
2013Vancouver Whitecaps
2014–New England Revolution
Ekipi kombëtar
2006Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daigo Kobayashi (lindur më 19 Shkurt 1983) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]