Daiki Niwa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daiki Niwa
Të dhënat personale
Emri i plotëDaiki Niwa
Data e lindjes (1986-01-16) 16 Janar, 1986 (35 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualGamba Osaka
Numri5
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–Gamba Osaka
2007Tokushima Vortis
2008Omiya Ardija
2008–2011Avispa Fukuoka
Ekipi kombëtar
2015Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daiki Niwa (lindur më 16 Janar 1986) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]