Daisuke Ichikawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daisuke Ichikawa
Të dhënat personale
Emri i plotëDaisuke Ichikawa
Data e lindjes (1980-05-14) 14 Maj, 1980 (41 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualVanraure Hachinohe
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–2010Shimizu S-Pulse
2011Ventforet Kofu
2012Mito HollyHock
2013–2014Fujieda MYFC
2015FC Imabari
2016–Vanraure Hachinohe
Ekipi kombëtar
1998–2002Japonia10(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daisuke Ichikawa (lindur më 14 Maj 1980) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 1 0
1999 0 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 9 0
Gjithsej 10 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]