Jump to content

Daisuke Namikawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Daisuke Namikawa (浪川 大輔 Namikawa Daisuke) është një dublues animesh (seiyu), lindur më 2 prill 1976, Tokjo, Japoni. Puna e tij si seiyu është një punë e gjerë që përfshin dublimin e një sërë personazhesh fiktivë në anime, lojëra vizuale e të tjerë. Për momentin është punësuar nga Haikyo (Tōkyō Haiyū Seikatsu Kyōdō Kumiai – Lidhje e një sërë aktorësh seiyu).

Si dublues animesh

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 • Agatha Christie's Great Detectives Poirot dhe Marple (dublues i Constable Hearst, Chibo)
 • Arc the Lad (dublues i e Elk)
 • Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto (dublues i Akizuki Yōjirō)
 • BECK (dublues i Yukio Tanaka)
 • Beyblade G-Revolution (dublues i Hitoshi Kinomiya)
 • Black Lagoon (dublues i Roko)
 • Bleach (dublues i Ulquiorra)
 • Detective Conan (dublues i Shiro Ogata)
 • Dokkoida?! (dublues i Suzuo Sakurazaki dhe Dokkoida)
 • Full Metal Panic!: The Second Raid (dublues i Leonard Testarossa)
 • Gantz (dublues i Kei Kurono)
 • Gilgamesh (dublues i Tatsuya Madoka dhe Terumichi Madoka)
 • Hi no Tori (Phoenix) (dublues i Masato Yamanobe dhe Takeru)
 • Honey and Clover (dublues i Rokutarō)
 • Ikki Tousen (dublues i Toutaku Chuuei)
 • Kero Kero Chime (dublues i Aoi)
 • Kyo Kara Maoh! (dublues i Ryan)
 • Maburaho (dublues i Mitsuaki Nanba)
 • Naruto (dublues i Sumaru)
 • Okusama wa Joshikousei (dublues i Sonoda-sensei)
 • Onegai Twins! (dublues i Maiku Kamishiro)
 • Prince of Tennis (dublues i Chotaro Otori)
 • Ray the Animation (dublues i Koichi)
 • Saiunkoku Monogatari (dublues i Eigetsu To)
 • Saiyuki Reload (dublues i Kami-sama)
 • SD Gundam Force (dublues i Guneagle dhe Hogaremaru)
 • Utawarerumono (dublues i Benawi)
 • The Third (dublues i Iks)
 • Tsubasa Chronicle (dublues i Fay D. Flourite)
 • Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (dublues i Ryota Kajiki)
 • Baten Kaitos II (dublues i Sagi)
 • Beck the Game (dublues i Yukio Tanaka)
 • Bleach: Heat the Soul 3 (dublues i Ulquiorra)
 • Gantz (dublues i Kei Kurono)
 • Seritë e The Lord of the Rings (dublues i Frodo Baggins)
 • Seritë e Prince of Tennis (dublues i Chōtarō Ōtori)
 • Saiyuki Reload Gunlock (dublues i Kami-sama)
 • Tsubasa Chronicle Vol. 2 (dublues i Fay D. Flourite)
 • Sengoku Basara 2 (dublues i Miyamoto Musashi)
 • Genji: Dawn of the Samurai (dublues i Minamoto Yoshitsune)
 • Arc the Lad Special File (dublues i Elk)
 • Iriya no Sora, UFO no Natsu (dublues i Naoyuki Asaba)
 • Last Order -Final Fantasy VII- (Pjestar i The Turks si dublues i Rod)
 • Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket (dublues i Alfred Izuruha)
 • Sol Bianca (dublues i Rim)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]