Gantz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Gantz (jap. ガンツ Gantsu) është një manga- dhe anime-seri prej Hiroya Oku (奥 浩哉 Oku Hiroya). Gantz e tregon një tregim mbi adoleshentin Kei Kurono që vdes në një aksident treni dhe gjendet pastaj në një dhomë me disa tjerë që kanë vdekur në të njëjtën natë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]