Daisuke Suzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daisuke Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëDaisuke Suzuki
Data e lindjes (1990-01-29) 29 Janar, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualGimnàstic Tarragona
Numri18
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2012Albirex Niigata
2013–2015Kashiwa Reysol
2016–Gimnàstic Tarragona
Ekipi kombëtar
2013–2014Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daisuke Suzuki (lindur më 29 Janar 1990) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
2014 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]