Daméraucourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Daméraucourt ( shqiptimi frëngjisht: [dameʁokuʁ] ; Shqip: Damarokurti) është një komunëdepartamentin OiseFrancën veriore. Kishte një popullsi prej 204 banorësh në 2020 dhe sipërfaqe 8.57 km katrorë.