Danilson Córdoba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Danilson Córdoba
Të dhënat personale
Emri i plotëDanilson Córdoba
Data e lindjes (1986-09-06) 6 Shtator, 1986 (34 vjeç)
Vendi i lindjesQuibdó, Kolumbia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004-2008Independiente Medellín
2009Consadole Sapporo
2010-Nagoya Grampus
Ekipi kombëtar
2007–2008Flag of Colombia.svg Kolumbia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Danilson Córdoba (lindur më 6 Shtator 1986) është një futbollist kolumbian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kolumbian ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Colombia.svg Kolumbia
Vite Ndeshje Gola
2007 2 0
2008 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]