Daut Hoxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Daut Hoxha ishte luftëtar nacionalist, i cili me çeten e tij luftoi kundra regjimit antishqiptar grek dhe bandave kriminale të tij në Çamëri.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]