Dave Syrett

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dave Syrett
Të dhënat personale
Emri i plotëDave Syrett
Data e lindjes20 janar 1956
Vendi i lindjesSalisbury, Angli
Data e vdekjes28 korrik 2016
Vendi i vdekjesSalisbury, Angli
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1973–1977Swindon Town122(30)
1977–1978Mansfield Town65(20)
1978–1979Walsall11(3)
1979–1982Peterborough United79(23)
1982–1984Northampton Town44(13)
Salisbury City
Gjithsej321(89)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Dave Syrett (20 janar 1956 - 28 korrik 2016)[1] ishte një futbollist anglez.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]