David Ogden Stiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
David Ogden Stiers
David Ogden Stiers 1977.jpg
Stiers më 26 Gusht 1977
Informacione personale
Ditëlindja 31 tetor, 1942
Vendlindja Peoria, Illinois, SHBA
Ditëvdekja 3 Mars, 2018
Vendvdekja Newport, Oregon, SHBA
Kombësia amerikan
Faqja zyrtare http://www.davidogdenstiers.com/

David Ogden Stiers lindi më 31 tetor, 1942Peoria, Illinois si David Allen Ogden Stiers dhe vdiq më 3 Mars, 2018Newport, Oregon. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: David Ogden Stiers – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.