Dawson City

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Dawson City (kthjellim).


Dawson City
Town of the City of Dawson
—  qytet  —
Pamje nga Dawson City

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Yukon – stema Yukon
Ndarja statistikore Nuk u gjend
Statistika dhe Territori
Koordinatat 64°3′45″V 139°25′50″P / 64.06250°V 139.43056°P / 64.06250; -139.43056 (Dawson City)Koordinatat: 64°3′45″V 139°25′50″P / 64.06250°V 139.43056°P / 64.06250; -139.43056 (Dawson City)
Lartësia 370 m (m.n.d)
Sipërfaqja 32,45 km2
Popullsia 1.327 banorë 2006
Dendësia 40,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Vendndodhja
Dawson City is located in Kanadaja
Dawson City
Dawson City
www.cityofdawson.com/

Dawson City është një qytetno, Yukon, Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 32.45 km² dhe popullsi 1327 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Yukon