Deli Yurek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Deli yürek (Zemër e çmendur) është një serial televiziv turk nga Osman Sinav. Më 5 tetor 1998 seriali filloi në shfaqje televizive në Show Tv, ndërsa në sezonin e 4 Seriali u transferua në ATV. 4 pjesë sezonin e përgjithshme, deri në episodin 94 deri në episodin 113 u transmetua Deli yürek dhe përfundoi më 24 qershor të vitit 2002.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Kenan Imirzalioglu - (Yusuf Miroglu)
 • Melda Bakcan - (Zeynep)
 • Demir Karahan - (Abej)
 • Kursat Alniacik - (Savash Dogan)
 • Ali Surmeli - (Turgay Atacan)
 • Ebru Gundubeyoglu - (Ajshegyl)

Etj.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezonat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1998 - 2001 në Show Tv
 • 2003 Deli Yurek (Versioni 2) në Show Tv
 • 2001 - 2002 në ATV
 • 2005 - 2013 në Kanal Avrupa
 • 2007 në Kanal 1
 • 2009 - 2011 në kanal 7 dhe TRT Avaz
 • 2013 në Show Tv (Nostalji Kusagi)