Dellçeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dellçevë
Делчево
Qytet
noform
Stema_figura
Stema
Flag of Delčevo Municipality.svg
Flamuri
Vendndodhja
Dellçevë is located in Maqedonia e Veriut
Dellçevë
Dellçevë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Kryetari i Komunës Goran Trajkovski
Partia udhëheqëse LSDM
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 640 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa DE
Koordinatat 41° 58′ 00″ Veri

22° 46′ 00″ Lindje

Popullsia 11.500 banorë (2002)
Faqja Zyrtare www.delcevo.gov.mk