Der Abi Saeed

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Der Abi Saeed
arabisht : دير ابي سعيد
Qytet
noform
Vendndodhja
Der Abi Saeed is located in Jordania
Der Abi Saeed
Der Abi Saeed
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°30′9″V 35°41′32″L / 32.50250°V 35.69222°L / 32.50250; 35.69222

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Irbid
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 51,750 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 30′ 9″ Veri

35° 41′ 32″ Lindje

Der Abi Saeed (arabisht: دير ابي سعيد) është një qytet në governoratin IrbidJordani.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]