Derby Industrial Museum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 52°55′33″V 1°28′33″P / 52.925833°V 1.475833°P / 52.925833; -1.475833 Derby Industrial Museum ose "Muzeu industrial i Derby-t" , i njohur edhe si The Silk Mill ose Fabrikë e Mëndafshit, është një muze i industrisë dhe historisë në Derby, Angli.