Desova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Desovё
Десово
Fshat
noform
Vendndodhja
Desovё is located in Maqedonia e Veriut
Desovё
Desovё
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Desovali ose Desovar
Lartësia 658 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7504
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 27′ 46″ Veri

21° 29′ 28″ Lindje

Popullsia 1.026 banorë (2002)

Desovё, (maqedonisht: Десово/Desovo) ёshtё fshat nё komunën e Dollnenit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shqiptarë = 290

Boshnjakë = 566

Maqedonë = 145

Turk = 20

Serbe = 3

Të tjerët = 2