Dhimitër Mole

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dhimitër Mole (1866 - 1933) ishte një veprimtar për lëvizjen e arsimit dhe shkollës shqipe nga qyteti i Korçës.[1] [2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.