Didam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Didam (kthjellim).


Didam
—  woonplaats  —
Didam is located in Hollandë
Didam
Didam
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Montferland
Koordinatat 51°56′35″V 6°07′41″L / 51.943055°V 6.128055°L / 51.943055; 6.128055 (Didam)Koordinatat: 51°56′35″V 6°07′41″L / 51.943055°V 6.128055°L / 51.943055; 6.128055 (Didam)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi 316
Kodi Postar 6940-6942

Didam është një qytezë në Montferland, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Didam – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland