Montferland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Montferland (kthjellim).


Montferland
—  komuna  —
stema_figuraLogo montferland.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Didam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°56′00″V 6°09′00″L / 51.9333°V 6.15°L / 51.9333; 6.15 (Montferland)Koordinatat: 51°56′00″V 6°09′00″L / 51.9333°V 6.15°L / 51.9333; 6.15 (Montferland)
Sipërfaqja 106,65 km2
Popullsia 35.183 banorë 2010
Dendësia 329,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0314, 0316
Kodi Postar 6940-6942, 7035-7041, 7044-7048
Kodi statistikor 1955
Didam is located in Hollandë
Didam
Didam
Montferland – harta_foto
www.montferland.info/

Montferland është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 106.65 km² dhe popullsi 35183 banorë[1]. Didam është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland