Diellza Musa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Diellza Musa
Të dhënat personale
Emri i plotëDiellza Musa
Data e lindjes (1997-11-29) 29 Nëntor 1997 (22 vjeç)
Vendi i lindjesMitrovicë, Jugosllavi
PozicioniPortiere
Informacionet për klubin
Klubi aktualVllaznia Shkodër
Numri1
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–2015KFF Mitrovica
2015–KF Vllaznia Shkodër
Ekipi kombëtar
2014–Shqipëri U19
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 19:50, 3 April 2015 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 19:50, 3 April 2015 (UTC)

Diellza Musa (e lindur më 29 nëntor të vitit 1997 në Mitrovicë) është një portiere shqiptare e futbollit, e cila luan për klubit shqiptar KF Vllaznia Shkodër.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]