Identifikues digjital objektesh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Digital object identifier)


Digital Object Identifier (shkurt: DOI) (shqip: „Identifikues dixhital objektesh) është një identifikues i qartë dhe i vazhdueshëm për objekte fizike, dixhitale ose abstrakte.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi i informacionit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]