Dimri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Dimër)
Shko te: navigacion, kërko
Stinët
Dimër
Pranverë
Verë
Vjeshtë
Dimri.

Dimri është një nga katër stinët e vitit. Pas dimrit vjen pranvera, më pas vera dhe së fundi vjeshta.