Stina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Stina është periudhë kohore tremujore, në të cilat ndahet viti sipas klimës dhe zhvillimit të bimësisë: pranvera, vera, vjeshta dhe dimri.