Disiplina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Disiplinarët besojnë se vetëkontrolli është i një rëndësie të madhe dhe zbatojnë një sërë rregullash që synojnë të zhvillojnë një sjellje të tillë. Një zbatim i tillë shpesh bazohet në ndëshkim.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]