Diskutim:Algjeria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Algjeria. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Korigjime të mira në drejtëshkrim por jo edhe në logjikë. Si do që të jetë, ku me ditë ka edhe një shtetë me dy shtete. Algjeria është shtet në Afrikë edhe pikë. Nuk ka kuptim me thonë "Algjeria është një shtet në Afrikë!!!--Replindja 31 Janar 2011 20:24 (CET)

fjala një nuk është përdorur si numëror por si nyje e pashquar, përdorimi i tillë është i lejuar në gjuhën shqipe. Sa për ilustrim: "një mal" = "a mountain" dhe jo "one mountain". Anglishtja e ka të diferencuar nyjen e pashquar nga numerori njejes por edhe gjuhe ka edhe gjuhë të tjera që nuk e kanë (gjer. "ein Berg"). Edhe një sqarim, megjithëse nuk gjuhën shqipe nuk është i domosdoshëm përdorimi i nyjes për të përcaktuar trajtën, ai është i lejuar --Cradel 1 Shkurt 2011 00:01 (CET)
logo e WW Ky artikull është pjesë e Wiki Weekend 2017 në Tiranë, e cila ka për qëllim të mbledhë Wikimedianët shqipfolës në të njejtin vend dhe të gjithë bashkë nëpërmjet diskutimeve, prezantimeve dhe puntorive të ndihmojmë në krijimin dhe mirëmbajtjen e projekteve të Wikimedia-s. Nëse doni të jeni pjesë në këtë projekt, mund të redaktoni këtë artikull, ose të lexoni diçka më shumë në faqen e projektit, ku ndër të tjera, mund të bashkoheni me ekipin e projektit dhe/ose për të dhënë kontributin tuaj në faqen e diskutimeve.

U ndryshuan lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 2 lidhjet e jashtme në Algjeria. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 8 shtator 2019 15:35 (CEST)