Jump to content

Diskutim:Anita Take

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Anita Take. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Hello there. I have just edited the article to unify her name spelling to Anita. In the article, there were two instances of Anida spelling, but all the rest places and the title have Anita.

I want to ask - which spelling is correct in Albanian? And why the misspelling of her name occurs time to time?

I do not know Albanian, but there is still no English article about her. That's why I am asking here. I hope the Albanians can give a clear response to my question.

Thanks. Corazon2 (diskutimet) 15 maj 2023 21:52 (CEST)[përgjigjuni]

Corazon2, I'm Albanian and I can confirm her name is spelled with a T. I've never heard it with a D to be honest, first time seeing it here. Thank you for your edits! — Klein Muçi (diskutimet) 15 maj 2023 22:03 (CEST)[përgjigjuni]