Diskutim:E premtja e zezë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin E premtja e zezë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ktu flitët për premten e zezë qe gjermant schwarzer freitag dhe angelzt black friday i thojnë, amo diqysh nuk jam dakord me kete artikull, mu po me vjen si spektakullimi, cka po thuni ju? --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 27 20:56 (UTC)

mua nuk më duket aq keq (kuptohet pa i përfshi gabimet gramatikore). tung --bet_0 2006 Janar 27 21:10 (UTC)
As mue jo, por dicka po mungon, ne fillim artikull shkruhet per cka flitet, e jo midis artikullit, une qysh e njo eshte te gjermant e shkrume, d.m.th. e di per ket dit/ngjarje para se njo WP, edhe cka eshte puna, pikëpyetje ne per artikull. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 27 21:56 (UTC)

E premtja e zeze nuk eshte dita tersit[Redakto nëpërmjet kodit]

E premtja e zeze (Black Friday) eshte tradite amerikane, dita pas falenderimit qe eshte adoptuar ne mbare boten. Ne kete dite ne mbare boten ofrohen ulje cmimesh. Artikulli pershkruan te Premten ne date 13 qe eshte dite tersi, jo e premtja e zeze.