Diskutim:Ekspansioni islam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Ekspansioni islam. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

This article is based on the german WP-article: de:Islamische Expansion - see license!!!

artikulli duhet me u zgjeru per te treguar ekspanisonin ne shqiperi , qe vazhdon edhe kesaje dite ______________________________________________________________________________________________

Siç shkruhet edhe në hyrje, artikulli i referohet këtij termi që njihet nga shkencat historike dhe që nënkupton ekspansionin historik islamik, pra të shekujve të 7-të dhe 8-të dhe jo zhvillimet aktuale. Këto duhen trajtuar në një artikull më vete si psh. me titull: "Përhapja e fesë islame sot". --Gentius, 18.10.2010, 21:50.