Diskutim:Energjia gjeotermike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Energjia gjeotermike. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Artikull ekzistues[Redakto nëpërmjet kodit]

Sot rastësisht vërejta ekzistencën e artikullit Energjia Gjeotermike i krijuar më 10 qershor 2013, nga Përdoruesi:NjomzaIbrahimi. Nërsa unë kam krijuar para pak ditësh artikullin për të njëjtën temë Energjia gjeotermike (11 gusht 2015).

Së pari un kur nisa serinë e krijimit të artikujve për Burimet e ripërtëritshme të energjisë, e kam shkruajtur me emërimin "Energjia gjeotermike" dhe si artikull mungonte, ngjajshëm si shumica e artikujve tjerë për këtë seri.
Së dyti, kur krijova artikullin, në en.wiki nuk ka pasur ndonjë lidhje për artikull në wiki shqip.
Krijimi i një artikullit që ekziston me një titull të ri, nuk është i lejuar. Tash dëshiroj të marr edhe mendimin e wikipedianëv të tjerë si të veproj.
  1. Njëra mënyrë është të fshihet materiali i artikullit Energjia Gjeotermike, dhe faqja të ridrejtohet tek Energjia gjeotermike (pasi që "Energjia gjeotermike" është titulli i saktë).
  2. Mënyra e tjetër është që të fshihet artikulli Energjia gjeotermike -> artikulli Energjia Gjeotermike të zhvendoset tek "Energjia gjeotermike" dhe pjesët e përmbajtjes të zëvendësohen me tekstin nga Energjia gjeotermike ( me këtë mënyrë nuk i humbet puna edhe përdorueses NjomzaIbrahimi, por përmbajtja të vendoset e artikullit që kam punuar unë, pasi është më e strukturuar dhe me referenca)
  3. Ose ndonjë ide tjetër.--Liridon (diskutimet) 19 gusht 2015 23:43 (CEST)

Diskutim ose votim[Redakto nëpërmjet kodit]

Une mendoj keshtu: Kopjo tekstin e ketij artikulli. Grise kete artikull. Ngjite tekstin e kopjuar te artikulli tjeter. Zhvendose artikullin tjeter nen titullin e ketij artikulli. Ne kete menyre, nuk do te humbasin kontributet e askujt. --Olsi (diskutimet) 20 gusht 2015 22:01 (CEST)

Me shkurt mbeshtes propozimin e dyte. Nuk e paskam lexuar mire prandaj bera dhe sqarimin e mesiperm. --Olsi (diskutimet) 20 gusht 2015 22:28 (CEST)

U ndryshuan lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 7 lidhjet e jashtme në Energjia gjeotermike. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 8 shtator 2019 19:39 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Energjia gjeotermike. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 15 shtator 2019 07:06 (CEST)