Diskutim:Informatika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Informatika. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Informatika apo Shkencat kompjuterike?[Redakto nëpërmjet kodit]

Mendoj se ky artikull më shumë i referohet shkencave kompjuterike sesa informatikës. --Λeternus 16 Korrik 2009 20:46 (CEST)

Informatika aplikative, Informatika e zbatuar duhet të jetë titulli.--Kurreshtja 16 Korrik 2009 20:51 (CEST)

Ke të drejtë një pjesë e madhe e artikullit të cilin e kam përmirësuar unë është komplet për tek shkenca komjuterike.Do ta bart këtë material atje ku i takon vendi.--Liridon 31 Korrik 2009 01:02 (CEST)

Capo D.J[Redakto nëpërmjet kodit]

Hackers N.T D.J

hahaha

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Informatika. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 19 janar 2021 20:22 (CET)