Diskutim:Kisha e Shën Nikollës (Lezhë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Kisha e Shën Nikollës (Lezhë). Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Rititullimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Ne baze te rregullave referenca e perdorur per rititullimin nuk perben RS sepse hyn tek referimet e vetepublikuara te diskutueshme i nderuar @Euriditi,.--Sejko (diskutimet) 15 tetor 2019 21:24 (CEST)

Referenca eshte nga Instituti i Monumenteve të Kulturës, autoriteti i vetem ne vendin tone qe merret me emertimin e monumenteve. -- Euriditi  15 tetor 2019 21:28 (CEST)
Me duket e qarte qe emertimi i objektit eshte Memoriali apo Mauzoleu i Skendërbeut, autoriteti i vetem ne vendin tone duhet te jete nje liber studimor i fushes. Kesodore referenca prej ku moret shkas perben Questionable and self-published sources, deri kur te referencohet nga nje autoritet i fushes ne fjale rititullimi juaj eshte abuziv. --Sejko (diskutimet) 15 tetor 2019 21:30 (CEST)
Edhe nje here, Memoriali i Skenderbeut eshte gjithe godina me kollona te larta. Kisha e Shën Nikollit ndodhet brenda. Brenda Kishës gjendet Varri i Skenderbeut. Nuk e di cfare ka ketu per self-published sources? -- Euriditi  15 tetor 2019 21:35 (CEST)
Kishe ai objekt ka 600 vite qe nuk perdoret, sikurse eshte e qarte nga kushdo qe kendon ndonje liber historie. Nuk i behet by-pass historise, siç nuk i bejne by pass asnjera nga wikipediat e tjera perveç njeres. Lexo perkufizimin i nderuar, i mungon Verifikueshmeria.--Sejko (diskutimet) 15 tetor 2019 21:37 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Kisha e Shën Nikollës (Lezhë). Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 22 janar 2021 03:46 (CET)