Diskutim:Letërsia shqipe/Arkivi 1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Letërsia shqipe/Arkivi 1. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.


Letërsia shqipe apo letërsia shqiptare?[Redakto nëpërmjet kodit]

Cili term është më adekuat?--Udha (diskutimet) 5 nëntor 2017 11:03 (CET)

Fillimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Pse ky fillim fukarejsh, qe nga fjalia e pare "Letërsia shqiptare, për shkak të kushteve të vështira historike, ka lindur përgjithësisht me vonesë. Shkrimet e para në gjuhën shqipe, janë të shekullit të XV."? Po eshte e vertete, po pse ne fjaline e pare? Fjalia e pare duhet te japi nje fare perkufizimi se cfare perfshin letersia shqiptare dhe kaq. Komplekset mund t'i leme te korridori i psikologut. --1l2l3k (diskutimet) 23 shkurt 2018 16:06 (CET)

Fiks, teper apolegjitik. Kujt po i kerkojme falje? --Flladitja (diskutimet) 23 shkurt 2018 19:49 (CET)
Pune te mbare atehere... Ky artikull eshte pak a shume i virgjer, edhe pse jashtezakonisht kompleks. Fillimisht do keshilloja perkthime nga wikit e tjera. --1l2l3k (diskutimet) 24 shkurt 2018 23:22 (CET)

Referimet[Redakto nëpërmjet kodit]

E kam te veshtire te bashkerendoj nje reference si Bardhyli, qe nuk i njihet autoresia e asnje punimi shkencor pertinent, me tabanin qe u vendos me Pipa, Elsie, Shatro, etj. --Sejko (diskutimet) 18 shtator 2019 21:40 (CEST)

Ka studiuar letërsi dhe është drejtoreshë e Qendrës së studimeve Kadare pranë Universitetit Europian të Tiranës. Është mjaftueshëm e mirë. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 148.251.233.216 (diskutimiredaktime).
Zero punim shkencor ama. --Sejko (diskutimet) 19 shtator 2019 11:07 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 0 lidhje të jashtme te artikulli Letërsia shqipe. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja https://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda%3AH_Kainh_Diaqhkh_1827.JPG%7Calt%3D%7Cmajtas%7Cparapamje%7C314x314px%7CDhjata.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 15 maj 2020 08:37 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 0 lidhje të jashtme te artikulli Letërsia shqipe. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja https://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda%3ABarleti_historia.jpg%7Cparapamje%7Cleft%7C175px%7C.
te lidhja http://www.gazetadita.al/pjeter-bogdani-bota-ndryshe/date=2016.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 31 dhjetor 2020 23:41 (CET)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 3 lidhje të jashtme te artikulli Letërsia shqipe. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 24 prill 2021 13:16 (CEST)