Diskutim:Luftërat kundër Romës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Luftërat kundër Romës. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Nuk e shoh me shumë vend idene e bashkimit të dy skedave.Jetojmë ne një epoke polifonike plus qe kz ka nje game shumë më të gjërë--Papa-Zhuli 29 Janar 2009 21:56 (CET)

Nese nuk duhet bashkuar atehere ky artikull duhet permiresuar dhe pjeset e lufterave iliro-romake duhet larguar qe te mos perseriten materiale. Puntori 29 Janar 2009 23:08 (CET)


Mund të mbeten luftërat iliro romake vecant kurse këtu titulli nuk pasqyron gjithë lënden. Ketu titulli duhej të ishte zhvillimet historike nga kjo kohë deri ne aë Sepse brenda janë edhe luftra kunder maqedonasve apo të tjerëve --Papa-Zhuli 29 Janar 2009 23:14 (CET)