Diskutim:Madhësitë fizike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Madhësitë fizike. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Për Përdoruesi:82.114.64.2[Redakto nëpërmjet kodit]

B - i hijeson shkronjat që ke dëshirë të duken të trasha dhe pastaj e shtypë B,që do më tepër shiko Wikipedia:Si redaktohet një faqe. Aty mund të gjesh çka të nevojitet.

Për formula matematikore shiko Simbolet matematikore. Për gjëra tjera shiko këtu, ka shumë tema ndoshta edhe mund ta plotësoshë. Për bashkpunim tani për tani kam kohë , shtype --Hipi Zhdripi 2005 Maj 24 10:53 (UTC) aty nuk munesh me bo kurgjo keq.
  • 82.114.64.2 është numri(adresa) i komjuterit tëndë.

Si të ndërlidhë figurat[Redakto nëpërmjet kodit]

kjo foto është e bartur (upload) në regjistrat e Wikipedias. Është ndërlidhje e brendshme.
Për të prezentuar foton, duhesh të lexoshë Stampa:Administrata. Aty shkruan për të drejtat e autorit. (Nëse je pronar i materialit dhe pajtohesh me GFDL mund të prezentosh, për ndihmë lexo:Stampa:Ndihmë) Si p.sh.:
  • Materialin/Skedat që ju prezentoni nuk janë të mbrojtura nga një prezentim në Opinion
  • Materialin/Skedat që ju prezentoni përdoren këtu sipas rregullores "public domain" ose nën GFDL.
  • Materialin/Skedat që ju prezentoni janë njëllojë sikurse tekstet që ju i shkruani ato mund të ndryshohen, modifikohen nga personat tjerë.

puna ne fushen e gravitetit[Redakto nëpërmjet kodit]

A=F(r-r)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Madhësitë fizike. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 11 maj 2020 17:50 (CEST)[]