Diskutim:Personalitete nga antika dhe mesjeta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Personalitete nga antika dhe mesjeta. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Pitagora nuk ka qenë grekë po vije diku (nuk jam i sigurt) nga Ejipti ka pas punë me zgjedhë problemin e ujitjes së tokave edhe nuk e di kjo kohë a merret si antike apo ka ndonjë emërtim tjetër.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 11 05:57 (UTC)

Ai ishte Matematikan grek dhe për mu personalitet grek nr. 1. --Ko.S.ystem.OV@ 2005 Dhjetor 11 07:12 (UTC)
PS: nëse nuk ësht problem shtoja ndërwikut.