Diskutim:Ulqini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Ulqini. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Për qytete nuk ka nevojë kutia. Sepse nuk ka përkufizim të saktë se çka është "qytet" e çka "nuk është qytete". Fjala qytet mund të merret vetem për qendren "city" por edhe për më gjërë për bashkësit lokale, për fshatrat që janë të lidhura me ifrastrukturen ekonomike, politike e urbane të qendrës dhe mund të shkojë aq larg sa të flitet edhe për disa "qytete" të lidhura për një qender, në këto raste përdoren terma metropole. Në kohën më të re gjitha komunat janë një lloj qyteti. Amo, njerzit nuk i marrin si të tilla përderia të plotësohen disa kushte të cilat varren nga standarti i shoqëris.

Po mendojë se për qytete mjafzojnë hartat me një pikë që tregojnë qendren. Nëse ka ndonjë simbol ajo qender atëher është mirë të paraqitet aty. Statistikat shkruhen te komunat (departamentet, rrethet etj) . Dihet që secili kryetar i qytetit është edhe kretar i komunës (Njësis administrative qender e së cilës është ai qytet).

Edhe në Shqipëri nuk ka komuna.--Hipi Zhdripi 27 Mars 2007 01:02 (UTC)

Dan mirë se erdhe prap në Wiki. Tash kritika :) Në shqipëri definitivisht ka komuna shiko këtu Wikipedia:Ndarja administrative - Shqipëria. Mvaret si e shikon ti te qytetet nuk është patjetër të ket kutia, por edhe nëse ka nuk prish punë. E kam pa në wikin anglisht dhe gjermanisht, secili vendbanim ka nga një Kuti përkatëse, pavarësisht a është qytetet i vogël apo i madh, apo komun. Ka tash mundësi që të shfaqen informacinet që gjenden kutiat pjesa pa informacion zhduket vetë dmth nuk duket përlexuesit. Unë jam që qytet të ken kutia, ka mundësi për kutia më të mira dhe më parktike. tung --bet_0 27 Mars 2007 14:23 (UTC)

Ndryshime te lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 4 lidhje të jashtme te artikulli Ulqini. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 10 shtator 2019 10:55 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 4 lidhje të jashtme te artikulli Ulqini. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Gjithashtu aty mund të gjeni informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 24 shtator 2019 15:46 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ulqini. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Gjithashtu aty mund të gjeni informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 30 shtator 2019 23:23 (CEST)