Diskutim:Ushtria Çlirimtare e Kosovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Ushtria Çlirimtare e Kosovës. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ndryshimet nga Olsi[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuar Olsi nëse një artikull eksiston edhe atë me një format më të gjatë se sa ai që shkruan një autor i ri dhe versioni i ri është pa referenca, atëherë më mirë të mbetet versioni i vjetër. Ne nuk jemi këtu të shkruajmë artikuj sipas njohurive tona, përveç nëse jemi profesionistë në ato fusha. Sidoqoftë, nga përvoja nëpër hapësira të ndryshme të shkrimeve të lira, shkrimet e profesionistëve mund të vërehen menjëherë për nga profesionaliteti i tyre. UÇK është temë e prekshme andaj mos ndrysho pa fakte dhe pa shkruar një artikull të mirëfilltë. Nuk kemi nevojë të hapen diskutime dhe të tejzqaten e në to të diskutojnë shqiptarë me ndjenja dhe pa dije profesionale. Faleminderit për mirëkuptim. Puntori (diskutimet) 25 gusht 2015 18:11 (CEST)
Nuk po te kuptoj, une thjesht kam hequr tekstin e kopjuar nga http://www.shiluck.org/ushtria-clirimtare-e-kosoves-3/. --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 18:13 (CEST)

![Redakto nëpërmjet kodit]

Adem Jashari patjeter ka qenë luftëtari më i njohur i Ushtrisë çlirimtare, dhe themelues i saj i cili bëri shumë për organizimin e kësaj ushtrie në Drenicë dhe Kosovë por edhe Zahir Pajaziti më shokë në Llap dha kontributin e tij shumë të çmuar.

Adem Jashari themelues dhe komandant Legjendar i UÇK-së së lavdishme e cila ia kthei dinjitetin dhe krenarinë popullit shqipëtar - në Kosovë dhe më gjer.


Ku jane profesionistat, perse ne te gjitha gjitha gjuhet ka me shume shkrim mbi UÇK-ne e ne shqip kaq pak, kjo eshte per tu turperuar.

Kopjuar[Redakto nëpërmjet kodit]

Teksti qe ka shtuar Valdetjashari, i kthyer serish nga Puntori eshte kopjuar nga http://www.shiluck.org/ushtria-clirimtare-e-kosoves-3/ . Une ne fund te faqes shoh nje ©Copyright 2015, prandaj teksti duhet te largohet. --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 18:11 (CEST)

Shtabi Qendror tjeter e Shtabi i Pergjithshem tjeter[Redakto nëpërmjet kodit]

Ne fillim eshte themeluar "Shtabi Qendror" kurse "Shtabi i Pergjithshem" me puç e ka marre "udheheqjen" pasi erdhen nga Zvicrra. Kjo eshte shume e qart kur te analizohet se cilat ishin Zonat Operative te Shtabit Qendror (Shiperia Etnike) e cilat ato te Shtabit te Pergjithshem (Vetem Kosova) Klani i Zvicrres dmth ka ardhe me vone ne Kosove. Pasi erdhen ata u shfaros çdo pjesetar i "Shtabit Qendror" qe pershendeste me grusht. TVSH kontribuoi per ca spote te ketij klani ne malet e Shqiperise pasi mori para te majme nga fondi "Vendlindja Therret" qe ky klan e kishte nen dispozicion. Keto gjera duhet te hetohen sepse u vjen era keqberje e madhe ndaj Kombit Shqiptar.

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 6 lidhje të jashtme te artikulli Ushtria Çlirimtare e Kosovës. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Gjithashtu aty mund të gjeni informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 24 shtator 2019 16:14 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 3 lidhje të jashtme te artikulli Ushtria Çlirimtare e Kosovës. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 30 janar 2020 05:27 (CET)