Divizioni Nr. 10 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 10 (kthjellim).


Divizioni Nr. 10
Division Nr. 10
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Camrose dhe Lloydminster
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°17′V 110°01′P / 53.28°V 110.01°P / 53.28; -110.01 (Divizioni Nr. 10)Koordinatat: 53°17′V 110°01′P / 53.28°V 110.01°P / 53.28; -110.01 (Divizioni Nr. 10)
Sipërfaqja 20.451,56 km2
Popullsia 86.796 banorë 2006
Dendësia 4,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 10 – harta_foto

Divizioni Nr. 10 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 20451.56 km² dhe popullsi 86796 banorë.[1] Camrose dhe Lloydminster është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta