Divizioni Nr. 10 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 10 (kthjellim).


Divizioni Nr. 10
Division Nr. 10
—  divizion  —
Divizioni Nr. 10 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 10
Divizioni Nr. 10
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°39′V 103°32′P / 51.65°V 103.53°P / 51.65; -103.53 (Divizioni Nr. 10)Koordinatat: 51°39′V 103°32′P / 51.65°V 103.53°P / 51.65; -103.53 (Divizioni Nr. 10)
Sipërfaqja 12.220,29 km2
Popullsia 17.680 banorë 2006
Dendësia 1,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 10 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 12220.29 km² dhe popullsi 17680 banorë.[1] Wynyard është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan