Divizioni Nr. 11 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 11 (kthjellim).


Divizioni Nr. 11
Division Nr. 11
—  divizion  —
Divizioni Nr. 11 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 11
Divizioni Nr. 11
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°07′00″V 106°39′00″P / 52.116667°V 106.65°P / 52.116667; -106.65 (Divizioni Nr. 11)Koordinatat: 52°07′00″V 106°39′00″P / 52.116667°V 106.65°P / 52.116667; -106.65 (Divizioni Nr. 11)
Sipërfaqja 16.683,11 km2
Popullsia 244.273 banorë 2006
Dendësia 14,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 11 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 16683.11 km² dhe popullsi 244273 banorë.[1] është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan