Divizioni Nr. 12 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 12 (kthjellim).


Divizioni Nr. 12
Division Nr. 12
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Cold Lake
Statistika dhe Territori
Koordinatat 54°27′51″V 110°10′57″P / 54.464167°V 110.1825°P / 54.464167; -110.1825 (Divizioni Nr. 12)Koordinatat: 54°27′51″V 110°10′57″P / 54.464167°V 110.1825°P / 54.464167; -110.1825 (Divizioni Nr. 12)
Sipërfaqja 30.046,71 km2
Popullsia 59.990 banorë 2006
Dendësia 2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 12 – harta_foto

Divizioni Nr. 12 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 30046.71 km² dhe popullsi 59990 banorë.[1] Cold Lake është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta