Divizioni Nr. 12 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 12 (kthjellim).


Divizioni Nr. 12
Division Nr. 12
—  divizion  —
Divizioni Nr. 12 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 12
Divizioni Nr. 12
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°47′V 108°17′P / 52.79°V 108.29°P / 52.79; -108.29 (Divizioni Nr. 12)Koordinatat: 52°47′V 108°17′P / 52.79°V 108.29°P / 52.79; -108.29 (Divizioni Nr. 12)
Sipërfaqja 13.887,42 km2
Popullsia 22.452 banorë 2006
Dendësia 1,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 12 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 13887.42 km² dhe popullsi 22452 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan