Divizioni Nr. 13 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 13 (kthjellim).


Divizioni Nr. 13
Division Nr. 13
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Athabasca
Statistika dhe Territori
Koordinatat 54°42′56″V 113°15′13″P / 54.715439°V 113.2535205°P / 54.715439; -113.2535205 (Divizioni Nr. 13)Koordinatat: 54°42′56″V 113°15′13″P / 54.715439°V 113.2535205°P / 54.715439; -113.2535205 (Divizioni Nr. 13)
Sipërfaqja 24.373,37 km2
Popullsia 66.972 banorë 2006
Dendësia 2,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 13 – harta_foto

Divizioni Nr. 13 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 24373.37 km² dhe popullsi 66972 banorë.[1] Athabasca është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta