Divizioni Nr. 13 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 13 (kthjellim).


Divizioni Nr. 13
Division Nr. 13
—  divizion  —
Divizioni Nr. 13 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 13
Divizioni Nr. 13
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°28′00″V 109°09′21″P / 51.4667919°V 109.1559209°P / 51.4667919; -109.1559209 (Divizioni Nr. 13)Koordinatat: 51°28′00″V 109°09′21″P / 51.4667919°V 109.1559209°P / 51.4667919; -109.1559209 (Divizioni Nr. 13)
Sipërfaqja 17.255,3 km2
Popullsia 22.342 banorë 2006
Dendësia 1,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 13 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 17255.3 km² dhe popullsi 22342 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan