Divizioni Nr. 14 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 14 (kthjellim).


Divizioni Nr. 14
Division Nr. 14
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Edson
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°35′V 116°25′P / 53.58°V 116.42°P / 53.58; -116.42 (Divizioni Nr. 14)Koordinatat: 53°35′V 116°25′P / 53.58°V 116.42°P / 53.58; -116.42 (Divizioni Nr. 14)
Sipërfaqja 26.964,09 km2
Popullsia 27.881 banorë 2006
Dendësia 1,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 14 – harta_foto

Divizioni Nr. 14 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 26964.09 km² dhe popullsi 27881 banorë.[1] Edson është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta